O mnie

Urodziłem się w latach 60-tych poprzedniego stulecia. Od najmłodszych lat miałem tzw. „parcie na szkło”. A ponieważ w sklepach nie było szkła, bo całą produkcję kryształów wysyłaliśmy na eksport do ZSRR, zagnieździłem się w tetrze amatorskim przy kościele. Tam grałem pierwsze wielkie role: Murzyna w hotelu , Bacy w jasełkach i Heroda złego...

W 1984 roku zdałem egzamin do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej . Na moim roku studiowali m.in. Joanna Trzepiecińska i Mariusz Bonaszewski. Rok wyżej Andrzej Chyra, a fuksowali mnie (pasowali na studenta) Kasia Figura i Janusz Józefowicz. Marzyłem o aktorstwie dramatycznym, ale jak to zwykle w życiu bywa los nie szczędził mi niespodzianek i mój pierwszy zawodowy sukces wiązał się z piosenką . Na PPA Wrocław zdobyłem nagrodę za wykonanie piosenki „Och Ty w życiu”. Znalazłem się w zespole Teatru Rampa. Wziąłem udział w spektaklach :Cabaretro, Sweet Fifties, Czerwony Stoliczek. I wtedy upomniał się o mnie serial. Na casting do ,,Labiryntu" poszedłem jako osoba towarzysząca koleżance aktorce, a…. zostałem na 2 lata grając Marka Siedleckiego.

Rola w „W Labiryncie” dała mi dużą popularność i trochę przewróciła w głowie :). Potem był „Kroll” Władysława Pasikowskiego, gdzie zagrałem z Bogusławem Lindą, Czarkiem Pazura i Ewą Bukowską. W między czasie grałem z powodzeniem w musicalach: „Metro” , „Józef i cudowny płaszcz snów” , „Rocky Horror Show” , „Grease”, „Five Guys named Moe” , „Crazy for You” , „Cohen” , „Do grającej szafy Grosik wrzuć” i inne. Aktualnie gram w musicalu “Polita “ , Romeo I Julia” . Zagram w „Deszczowej piosence” w ROMA. Na stale gram również w teatrze SABAT Małgorzaty Potockiej. Wróciłem również do „Metra” ale gram już, nie zbuntowanego Jana ale Filipa - jego dojrzałego Brata.

Dziś jestem pogodzonym ze sobą człowiekiem i gotowym na nowe wyzwania. Mam cudowną żonę i wspaniałego synka! Mam nadzieje że spotkamy się w teatrze lub przy innej miłej okazji!

Dariusz Kordek
lokalizacja: Warszawa/cały kraj
wzrost: 1,80 m.
waga: 80 kg.
kolor oczu: brąz
naturalny kolor włosów: ciemny brązowy
długość włosów: średnio długie
głos: sympatyczny, miły, ciepły
języki: polski, angielski, rosyjski

Galeria

więcej»
obsługa PR: PRactions.pl, projekt i realizacja: www.amill.pl